Sağlık Festivali…
Mehmet Şükrü Köseoğlu

Sağlık Festivali…

Bu içerik 382 kez okundu.

Sağlık, tüm canlılar için paha biçilmez bir durumdur. Sağlıklı olmayan biri önce kendisine, sonra çevresine ne kadar faydalı olabilir ki?

Hep söylenir ya! ‘Her şeyin başı sağlık’ Evet! Doğru söylemişler. Sağlık olmadan yaşam bir kabus olur adeta. Çoğu zaman sağlığımız değerini bilmeyiz. Hep ‘Bir şey olmaz’, ‘Ne olacak ki?’ gibi göz ardı ederiz.

Aslında sağlık çok şey ifade eder. Sağlık olmadığında hiç bir şeyin anlamı yoktur ve akla gelebilecek her şeye sahip olsalar bile aslında sağlıklı olmadıkları için hiç bir şeye sahip olmadıklarını bilirler.

Sağlık deyince sadece bedenen algılamamak lazım. Bedenin yanında ruhen de sağlıklı olmak gerekir. Psikolojik olarak hasta olanlar yani bir depresyon durumu ya da bir bunalım söz konusu olabilir ya da herhangi bir sorunlarından dolayı düşünce yoğunlukları olur. Bu durum da hayatımızı olumsuz etkiler. Kısaca Sağlık, ruhen, bedenen ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir diyebiliriz. Bu yüzden de sağlık her şeyden önemlidir.

İşte bu bağlamda Adana Valiliği koordinesinde yürütülen Güney Adana Kalkınma Programı 2018-2023 Eylem Planı kapsamında ‘Sağlık Festivali’ düzenlenecek.

Vatandaşlara sağlık bilincini geliştirerek sağlıklı yaşam kültürünü toplumumuzun tüm kesimine yaymak; günümüzün sağlıklı bireylerini yetiştirerek gelecek nesillerin daha güçlü, daha dinamik olmasını sağlamak; Adana’mızın stratejik konumu gereği ürettiği sağlık hizmetleri yelpazesini illere, bölgelere ve ülkelere çeşitli sektörlerde sunmak ve ilimizi sağlık sektöründe komşu ülkelerin de tercih ettiği bir destinasyon haline getirmek amaçlarıyla yapılacak olan festival, 14-15-16 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek.

Aynı zamanda 14 Mart Tıp Bayramı’na da denk gelen ve tüm sağlık kurum ve kuruluşları, sağlık alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, odalar ve özel firmaların katılacağı önemli etkinlikler yapılacak.

Konularında uzman 23 konuşmacıyla 23 ayrı seminer; sağlık, spor ve sanat alanlarında 30 kadar etkinlik olacak. Ayrıca festival süresince, sağlık hizmetlerinde kullanılan, tarihten günümüze korunarak ulaştırılan tıbbi malzemelerin sergileneceği bir Sağlık Müzesi de yer alacak.

Festival için başta valimiz Mahmut Demirtaş’a ve emeği geçenlere teşekküre diyoruz. Tüm Dünya, festivallerine yenisini ekleyen Adanamızın bundan sonra Sağlık Festivali ile de tanıyacak.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Miniklerden büyüleyici yılsonu etkinliği
Miniklerden büyüleyici yılsonu etkinliği
Güler:  Suda yüzde 30 indirim kararı   bir an önce hayata geçirilmeli
Güler: Suda yüzde 30 indirim kararı bir an önce hayata geçirilmeli