Sağlık çalışanlarının TİS talebi

Sağlık çalışanlarının TİS talebi
Sağlık çalışanlarının TİS talebi ilkhaber
Bu içerik 199 kez okundu.

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçiler Sendikası Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, 14 Mart Sağlık Haftası’nın 100. yılı nedeniyle bir açıklama yaptı.

14 Mart Sağlık Haftası ve Tıp Bayramı kutlamaları ülke genelinde başladı. Kimileri etkinlikler düzenleyerek, sağlıkta yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine dikkat çekerken, kimileri de taleplerini dile getirdi. Taleplerini dile getiren kuruluşlardan biride Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçiler Sendikası Adana Şubesi oldu. SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, tüm Sağlık çalışanlarının 14 Mart Sağlık Haftası ve Tıp Bayramı kutladı. Sağlıkta yaşanan sorunların çözümü için taleplerini bugünde sıralayacaklarına dikkat çeken Başkan Yüksel, taleplerinde ısrarlı, çözümü konusunda mücadele etmeye kararlı olduklarını dile getirdi.

2019 YILI TİS GÖRÜŞMELERİ

Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin sorunlarının çözümüne yönelik belirledikleri talepleri elde etmek için göstermiş olduğu kararlılığı kamuoyu paylaşacaklarını aktaran Yüksel, “Bu yıl Ağustos ayında gerçekleşecek, 2020-2021 yıllarını kapsayacak olan toplu sözleşme sürecine de “gerçek sendika ile gerçek toplu sözleşme” şiarıyla dahil olacağız. 2019 yılı TİS görüşmeleri gerçekleşecek. 2019 yılının sadece kamu emekçileri için değil birçok işçi kesimi açısından da önemli hale getirmektedir.” dedi.

TİS SANDIKLARI

Başkan Yüksel taleplerini şöyle sürdürdü;

“Yürütmekte olduğumuz fiili hizmet süresi zammı ve ek göstergelerimizin yükseltilmesi mücadelesinin yanına ücretlerimizin iyileştirilmesi talebini de ekleyerek, en düşük sağlık ve sosyal hizmet emekçisi temel ücretinin TÜİK verilerine göre yoksulluk sınırı olan 6 Bin 500 lira olması için 1 Nisan - 10 Mayıs tarihleri arasında yerellerde eylem ve etkinlikler düzenleyeceğiz. 15 Mayıs – 15 Haziran tarihlerinde işyerlerinde TİS sandıkları kurarak sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin taleplerini belirleyecek.

KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK

Belirlenen talepleri işyerlerinde, illerde yapılan basın açıklamaları ile kamuoyuyla paylaşacak. İllerde toplanan bu talepleri taşıyan TİS otobüsleri ile TİS görüşmelerinin başladığı gün ve saatte Ankara’da Çalışma Bakanlığı önünde olacak şekilde farklı bölgelerden hareket ederek ve uğradığımız her ilde TİS kürsüleri kurarak taleplerimizin kamuoyu ile paylaşılmasını sağlayacağız. Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini ve halkımızı taleplerimizin etrafında birleşmeye, mücadele etmeye ve kazanmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaisalı'da 39 yıllık  tapu sorunu çözüldü
Karaisalı'da 39 yıllık tapu sorunu çözüldü
Kocasının üzerine kayıtlı hattan ByLock  kullandığı iddiası ile gözaltına alındı
Kocasının üzerine kayıtlı hattan ByLock kullandığı iddiası ile gözaltına alındı