Milli Marşımızın 98. Yılı

Milli Marşımızın 98. Yılı
Milli Marşımızın 98. Yılı ilkhaber
Bu içerik 148 kez okundu.

Rukiye UYANIK-Hande MUŞTU

ADANA(İLKHABER)- Adana'da İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. yılında Milli Şair Mehmet Akif Ersoy anıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin konferans salonunda gerçekleştirildi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende konuşma yapan Adana İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Mustafa Yaylacı “Yüce milletimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde her türlü olumsuzluğa rağmen Kurtuluş Savaşını kazanarak bize bu güzel vatanı emanet etmiştir. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızla yüce milletimizin Kurtuluş Savaşını kazanacağına olan inancını, Türk askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini Türk milletinin bağımsızlığa, Hakka, yurduna ve dinine bağlılığını dile getirir” dedi.

Yaylacı İstiklal Marşı’nın Türk milleti için önemine vurgu yaparak ” Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızla büyük milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği gayreti, hür yaşama iradesini, en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir. Milletimizin gönül dünyasını en güzel şekilde dizelere dökerek bizlere her zaman moral kaynağı olmuştur. İstiklal Marşı’mızın kabulünün 98. Yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere istiklal Mücadelesinin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diyerek sizleri en kalbi duygularımla, saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Törende,  Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisinin ardından "İstiklal Marşı'nı En Güzel Ben Okuyorum" yarışmasında ilkokulllar arasında birinci olan İdil Kaygısız, ortaokullar birincisi Hüseyin Çağatay Keser ve liseler arasında birincisi Çağatay Coşkun İstiklal Marşı'nı okudu. Yarışma birincilerine ödülleri verildi.

Programa, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve birçok okuldan öğretmenler ile öğrencileri katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Miniklerden büyüleyici yılsonu etkinliği
Miniklerden büyüleyici yılsonu etkinliği
Güler:  Suda yüzde 30 indirim kararı   bir an önce hayata geçirilmeli
Güler: Suda yüzde 30 indirim kararı bir an önce hayata geçirilmeli