“Siyasete kadın eli değerse estetik ve zarafet gelir”

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı Asena birimi tarafından "Kadın İzleri" programı düzenledi.

“Siyasete kadın eli değerse  estetik ve zarafet gelir”
“Siyasete kadın eli değerse  estetik ve zarafet gelir” ilkhaber
Bu içerik 180 kez okundu.

ADANA (İLKHABER) -Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı Asena birimi tarafından "Kadın İzleri" programı düzenledi. Şakirpaşa Konağı’nda düzenlenen ‘Kadın İzleri’ programında konuşmacı olarak Çukurova Belediyesi Cumhur İttifakı 1. Sıra Meclis Üyesi Adayı ve işkadını Firdevs Cingözler katıldı. Davet edildiği bu etkinliğe katıldığından dolayı çok memnun olduğunu belirten Cingözler, ‘Mensubu olmaktan gurur duyduğum yarım asırlık davamızın eğitim ve kültür yuvası olan Ülkü Ocaklarının  her biri birbirinden kıymetli Asenalarına böylesine anlamlı ve güzel bir farkındalık programı hazırladıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Cingözler, 2005 yılında aktif siyaset hayatına başladığını, önce kadın kolları, sonrasında ilçe ve il yönetim kurulunda görev aldığını söyledi. Firdevs Cingözler, “Girişimci bir iş kadını olarak hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir işletme sahibiyim. Kadınlarımız çalışma ve siyaset olmak üzere hayatın her alanında erkeklerle eşit fırsatlara sahip olmalıdır. Kadın seçmek kadar seçilmek, yönetilmek kadar yönetmek, toplumda ve ülkesinde sözü ve hizmetiyle var olmalıdır. Siyasal hayatta kadın ve erkeği ayrıştırmadan her insanı bir birey olarak kabul etmeliyiz. Her birey de kendi gücü nispetinde ülkesine hizmet etmelidir. Kadın tarihtir, kadın köydür, kenttir, kadın millettir. Kadın toplumun aynasıdır.” dedi.

Geçen yılda yine böyle bir programda 27.dönem milletvekili adayı olarak karşınızdaydım diyen Firdevs Cingözler sözlerini şöyle tamamladı;

“Bugünde Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi olarak karşınızdayım. İnanıyorum ki gelecek yıllarda da siz değerli  kardeşlerimiz temsilde  bayrağı devralacaksınız. Ve biz kadınlar olarak hep birlikte gerek siyasi alanda, gerekse milletimizin bize ihtiyaç duyduğu tüm kademelerde yer alacağız. Kadın eli değerse zarafet, kadın eli değerse estetik, kadın eli değerse huzur hakim olur bilinciyle ülkemizin menfaatleri idealiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geleceğin cevherleri eserlerini sergiledi
Geleceğin cevherleri eserlerini sergiledi
Kasaplardan marketlere şok denetim
Kasaplardan marketlere şok denetim