Her çalışanın bir dikili ağacı olacak

MÜSİAD Adana ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında ‘hatıra ormanı’ protokolü imzalandı.

Her çalışanın bir  dikili ağacı olacak
Her çalışanın bir  dikili ağacı olacak ilkhaber
Bu içerik 472 kez okundu.

ADANA (İLKHABER) - MÜSİAD Adana ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında ‘hatıra ormanı’ protokolü imzalandı.

Adana’nın Kurttepe Mahallesi mevkisinde 3 hektarlık alanı 10 bin ağaçla buluşturacak protokol, MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak ve Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol tarafından imzalandı. İmza töreninde konuşan Kavak, “Ağaç dikmenin hem dünya hem ahiret için mükafatı vardır” dedi.

MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, protokole göre dernek üyelerinin personel sayısı olan 10 bin fidan dikileceğini söyledi. Üyelerine yönelik iş geliştirme, şehre dair vizyon proje çalışmaları yapan MÜSİAD Adana, çevreci bir adım attı.

HAVASI DAHA TEMİZ BİR ADANA İÇİN

Burhan Kavak, “Sevgili peygamberimiz ‘Elinizde bir fidan varsa, kıyamet kopma anı da olsa onu dikin’ diyor. Bu kadar önemli bir konuda adım atıyor olmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Yaklaşık 150 üyemizin 10 bin çalışanı bulunuyor. Hedefi buna göre koyduk. Seyhan Baraj Gölü kıyısında iklim ve toprağın elverdiği 10 bin ağacı toprakla buluşacağız. Yapacağımız bu çalışmanın Adana’ya daha temiz hava çerçevesinde katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Hepimiz daha temiz, daha yeşil, bir Adana’da yaşamayı hak ediyoruz. ‘MÜSİAD Adana Hatıra Ormanı’ çalışmamıza destek verecek kurumlara ve üyelerimize şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

Protokol imza programında Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak’ın yanı sıra MÜSİAD Adana Başkan Yardımcıları Dr. Cengiz Yılmaz, Mehmet Çalık ve Bölge Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geleceğin cevherleri eserlerini sergiledi
Geleceğin cevherleri eserlerini sergiledi
Kasaplardan marketlere şok denetim
Kasaplardan marketlere şok denetim